تور ترکیه

تور ترکیه

آشنایی با تور ترکیه

سفر به ترکیه و آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم، تماشای آثار تاریخی و غیره برای بسیاری از افراد لذت بخش می باشد ولیکن اغلب افراد دغدغه هزینه سفر را دارند بدین خاطر شرکت های بسیاری اقدام به برگزاری تور ترکیه با قیمت مناسب می کنند و افراد به دلیل عدم آشنایی با کشور ترکیه ترجیح می دهند با استفاده از تور به این کشور سفر کنند تا بتوانند در مدت زمان اندک از سفر به ترکیه لذت برند و توجه داشته باشید که مسافران ایرانی برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و با پاسپورت خود میتوانید 90 روز در این کشور بمانید.

علت علاقه افراد به سفر به ترکیه

اغلب تورها در برخی از فصول سال بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرند. در واقع شرایط آب و هوایی و نوع پوشش گیاهی عامل موثر در جذب گردشگر می باشد. با این حال تورهای ترکیه توسط دو عامل شرایط آب و هوایی و نوع پوشش گیاهی تحت تاثیر قرار می گیرد. ولیکن شرکت های برگزار کننده تور ترکیه از این دو عامل به شکل سودمندی استفاده می کنند. علاوه بر آن ترکیه پلی میان اروپا و آسیا می باشد این خود مزیتی است که بسیاری از تجار برای تبادل محصولات و برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده می کنند. در حقیقت مسئولین ترکیه توانسته اند از آثار باستانی و تاریخی ترکیه، سواحل دیدنی و زیبا، دریای آرام و مواج جهت برگزاری انواع فستیوال ها استفاده کنند که این خود سبب افزایش فروش تور ترکیه می شود.

تور ترکیه
سفر به ترکیه

تاثیر آب و هوا بر برگزاری تور در ترکیه

امروزه شرکت های بسیاری تورهای متنوعی را برگزار می کنند ولیکن شرکتی در جذب گردشگر موفق خواهد بود که بتواند توضیحاتی مناسب و جذب کننده به مخاطب ارائه کند. در واقع افراد با آگاهی از شرایط آب و هوایی و بهترین زمان سفر به ترکیه به سرعت جذب تور ترکیه در فصل بهار و پاییز می شوند.

ترکیه در فصل بهار و پاییز دارای آب و هوای معتدل و دریای آرامی می باشد که اغلب افراد در این فصل ها جذب تورهای ترکیه می شوند ولیکن هزینه سفر و هتل در این دو فصل گران می باشد و در مقابل در فصل زمستان و تابستان هزینه ها به صورت چشمگیری کاهش می یابد. البته برخی از افراد جهت موج سواری و دیگر ورزش های آبی در تابستان و جهت کوهنوردی و ورزش های زمستانی به ترکیه سفر می کنند. در حقیقت در فصل تابستان و زمستان تور ترکیه بیشتر به تور ورزشی شباهت دارد.

ویژگی هتل های ترکیه

در زمان معرفی تور ترکیه، افراد به هتل و میزان فاصله آن از مراکز تجاری، جاذبه های گردشگری و فرودگاه اهمیت می دهند چرا که مکان اقامت در تورها بسیار ارزشمند می باشد در ادامه به برخی از هتل ها و خدماتی که ارائه می دهند پرداخته می شود.

هتل لازونی:

هتل لازونی واقع در استانبول دارای طراحی لوکس و مجلل می باشد. این هتل تنها 10 دقیقه با مرکز کنگره خلیج و 15 دقیقه با شهر قدیمی استانبول فاصله دارد اما آنچه این هتل را از دیگر هتل ها متمایز می نماید ساحل اختصاصی است که مسافران به صورت رایگان می توانند از آن استفاده کنند.

علاوه بر ساحل اختصاصی امکاناتی چون: رستوران، ترانسفر فرودگاهی، آسانسور، وجود گاو صندوق در هر اتاق، حضور پزشک به صورت تمام وقت، وجود استخر سرپوشیده، سونا، جکوزی و انواع ماساژها سبب افزایش رضایت گردشگران از این هتل می شود. علاوه بر آن مسافران در مدت اقامت خود می توانند در لابی از اینترنت رایگان استفاده کنند.

هتل دیوان استانبول:

این هتل در قلب شهر استانبول با ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی ترکیه بنا شده است. مسافران در این هتل انواع غذاهای سنتی ترکیه، مدیترانه و بین المللی را می چشند. امکانات رفاهی و تفریحی هتل دیوان استانبول مانند هتل لازونی می باشد با این تفاوت که این هتل فاقد ساحل اختصاصی می باشد ولیکن افراد می توانند علاوه بر لابی از اینترنت رایگان در اتاق ها استفاده کنند.

خرید تور ترکیه

آیا جاذبه های گردشگری ترکیه در فروش تور ترکیه تاثیر دارد؟

قدمت کشور ترکیه آن را به کشوری جهت کاوش تاریخی و بررسی عرصه های فرهنگی و هنری مبدل کرده است، در نتیجه جاذبه های گردشگری تاریخی سبب جذب میلیون ها گردشگر علاقه مند به تاریخ می شود. شرکت های برگزار کننده تور ترکیه با آگاهی از جاذبه های گردشگری به خصوص جاذبه های تاریخی تورهای گوناگونی را برگزار می کنند. در ادامه به برخی از آثار تاریخی ترکیه پرداخته می شود.

کاخ توپکاپی:

کاخ توپکاپی افراد را به دوره سلاطین می برد چرا که پادشاه دوره عثمانی این کاخ را بنا کرد و امپراطوری که در این کاخ آغاز شد تا اروپا و خاورمیانه و حتی آفریقا گسترش یافت. برای افرادی که به تاریخ علاقه مند هستند کاخ توپکاپی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود، فضای داخلی توسط کاشی های نگین کاری شده و جواهرات ارزشمند تزئین شده است و فضای بیرونی در واقع باغی بزرگ با درختان کهنسال و فضایی آرام می باشد که در حال حاضر استفاده از آن برای عموم افراد آزاد می باشد.

صومعه سوملا:

نام این صومعه را بر میان بر آن نهاده اند و دیگر افراد آن را با نام صومعه مریم مقدس می شناسند. این صومعه تنها بر روی صخره ای در امتداد دریای سیاه قرار دارد که جایگاه قرار گیری آن برای گردشگران بسیار جذاب می باشد. فضای اطراف این صومعه برگرفته از درختان و پوشش های گیاهی و جانداری متنوعی می باشد علاوه بر آن درون صومعه با انواع گچبری های ساده و رنگی بسیار خیره کننده و جذاب است.

غار بلدیبی:

یکی از آثار تاریخی که متعلق به دوران ماقبل تاریخ می باشد غاز بلدیبی است این غاز با حفظ درختان کاج توانسته ظاهر قدیمی خود را حفظ نماید. درون غار نقاشی هایی از الهه مادر، بز، آهو و انسان های اولیه دیده می شود و در حفاری های انجام شده قطعه سنگی متعلق به دوره پارینه کشف شده است.

Turkey tour reservation

چه عواملی بر تور ترکیه تاثیر می گذارد؟

برگزاری تور در ترکیه توسط عوامل بسیاری تحت تاثیر قرار می گیرد اغلب این عوامل در یکی از دو دسته زیر قرار دارند.

عوامل طبیعی:

عوامل طبیعی می تواند سبب رشد و یا افت تور در ترکیه شود. در حقیقت با بروز زلزله، طوفان و غیره نظر افراد برای ثبت تور ترکیه کاهش می یابد و در مقابل پوشش گیاهی مناسب، آب و هوای معتدل سبب ترغیب افراد برای سفر به آن می شود.

عوامل انسانی یا غیر طبیعی:

جنگ و درگیری های داخلی و خارجی به شدت بر تور ترکیه اثر مخرب دارد بدین خاطر مسئولین ترکیه همواره باید این کشور را برای ورود گردشگران آرام و بدون درگیری نشان دهد. البته گاهی عواملی چون برگزاری انواع فستیوال های مذهبی، سنتی، علمی و فصلی سبب افزایش تورها در این کشور می شود.

انواع پرواز در سفر به ترکیه

اغلب تورها توسط دو نوع پرواز مستقیم و یا غیر مستقیم انجام می شوند. در حقیقت با توجه به میزان فاصله از مقصد نوع پرواز انتخاب می شود. تورهای ترکیه از ایران با پرواز مستقیم صورت می گیرد و گردشگران در یک پرواز واحد و با یک هواپیمای واحد در یک برخاست از فرودگاه و نشستن در مقصد انجام می شود ولیکن گاهی به دلایل گوناگونی امکان دارد پروازها به صورت غیر مستقیم انجام شود. پرواز غیر مستقیم به پروازی گفته می شود که طی یک یا چند مرحله پرواز پی دی پی افراد به مقصد رساند.

Buy Turkish tour

برای مشاهده سایر تور های پرطرفداراز جمله تور استانبول و یا تور بانکوک میتوانید به وبسایت ما مراجعه نمایید

تورهای لحظه آخری و ويژه

برای سفر خود به دنبال تور با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید؟ ما به شما پکیج های ویژه را معرفی خواهیم کرد

امتیاز :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
به اشتراک بگذارید :


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1