تور روسیه

تور لحظه آخری روسیه

آشنایی با تور روسیه

یکی از مقاصد گردشگری که می توانیم بگوییم همه ساله و تقریبا در تمام فصول سال، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند، روسیه می باشد. بسیاری از افراد هر ساله در قالب تور روسیه به دیدن جاذبه های گردشگری این کشور پهناور که بخشی از آن در اروپا و بخشی در آسیا می باشد، می پردازند. اگر شما هم از علاقمندان سفر به کشور روسیه هستید، این مطلب را از دست ندهید.

تور روسیه

آشنایی مختصری با کشور روسیه و تور روسیه

اگر نگاهی به نقشه جغرافیایی بیاندازیم، در شمال نیمکره شمالی، سرزمین پهناوری را مشاهده خواهیم کرد که بخشی از آن از شرق قاره اروپا شروع شده و قسمت عمده آن، بخش شمالی قاره آسیا را پوشانده است. این سرزمین پهناور، که بزرگترین کشور دنیا نامگذاری شده است، روسیه نام دارد که به دلیل پهناور بودن این سرزمین و هم مرز بودن با 14 کشور آسیایی و اروپایی، شاهد قوم ها و فرهنگ های نسبتا متفاوت، آب و هوای متنوع و … هستیم. اما با وجود این همه تنوع روسیه یکی از با ثبات ترین حکومت های جهان را دارا می باشد.

تنوع آب و هوایی روسیه

کشور روسیه به دلیل پهناوری، تنوع آب و هوایی بسیاری دارد، بنابراین زمانی که شما تور روسیه را انتخاب می کنید حتما باید در مورد آب و هوای زمانی که قصد سفر دارید اطلاعاتی را داشته باشید. اصولا ماه های جولای و آگوست گرمترین ماه های سال هستند، البته در نیمکره شمالی، از این رو گردشگران به مناطقی سفر می کنند که در این ماه ها دارای آب و هوایی مناسب باشند و روسیه هم از این دست کشورها می باشد و هر ساله مسافران بسیاری چه در قالب تور روسیه و چه سفر شخصی از این کشور بازدید می کنند.

اگر برای شما سردی هوا مساله نباشد و بخواهید از برف و مناظر زیبایی که ایجاد می کند هم لذت ببرید، می توانید غیر از تابستان، در زمستان هم در تور روسیه شرکت کنید. البته باید توجه داشته باشید که بهتر است در نیمه های فصل پاییز یعنی اواخر ماه اکتبر و همچنین اواخر فروردین ماه یعنی ماه آوریل سفر خود را به تعویق بیندازید، زیرا در این زمانها، بارش های برف اولیه شروع می شود و در ماه های پایانی یعنی مارس و آوریل یخ ها ذوب می شوند و رفت و آمد را مشکل می کنند.

قیمت تور روسیه
قیمت تور روسیه

جاذبه های طبیعی گردشگری روسیه

یکی از مقاصد هیجان انگیز در تور روسیه بازدید از جاذبه های طبیعی می باشد. در تور روسیه شما می توانید قدیمی ترین رشته کوه جهان، یعنی رشته کوه اورال و همچنین عمیق ترین دریاچه جهان یعنی بایکال را از نزدیک ببینید. کشور روسیه به دلیل گستردگی و پهناوری با تنوع مناظر طبیعی و آب و هوایی بسیاری رو به رو است؛

از این رو می توانید از یخچال های طبیعی تا بیابان ها، قطب شمال تا جلگه ها و دره ها و آتشفشان های این سرزمین پهناور دیدن کنید. در آغاز فصل تابستان شاهد وقوع پدیده ای طبیعی به نام شب های سفید خواهید بود که در شهر سن پترزبورگ این پدیده با زیبایی خارق العاده تری خودنمایی می کند.

آشنایی با شهرهای توریستی روسیه

کشور پهناور روسیه، شهرهای مهم بسیاری دارد که هر کدام جاذبه های تاریخی، طبیعی و … بسیاری دارند و می توانند خود به طور مستقل یک مقصد گردشگری برای تور روسیه محسوب شوند. در اینجا به معرفی برخی از این شهرها می پردازیم.

مسکو:

بزرگترین شهر جهان و پایتخت کشور روسیه، مسکو می باشد. این شهر در غرب کشور روسیه یا به عبارتی در ناحیه اروپایی این کشور قرار گرفته است؛ و از نظر سیاسی و اقتصادی از شهرهای مهم و تاثیر گذار نه تنها روسیه بلکه قاره اروپا محسوب می شود. از طرفی مسکو از نظر حمل و نقل، نه تنها در اروپا بلکه در جهان به واسطه وجود بزرگترین شرکت تولید کننده متروی جهان در آن، نقش اساسی را بازی می کند.

سن پترزبورگ:

شهر سن پترزبورگ توسط پتر کبیر بنا شده است و در میان مردم روسیه چون در غربی ترین ناحیه کشور روسیه قرار دارد، به نام پنجره ا ی به اروپا شناخته می شود. شما می توانید از کشتی جنگی شفق قطبی که یاد آور شروع انقلاب بلشویک ها است دیدن کنید و بسیاری از نماد های جنگ و انقلاب که این شهر در طول تاریخ خود تجربه کرده است. علاوه بر این ها شهر سن پترزبورگ دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در بخش های بعدی بیشتر به آنها می پردازیم.

ولادی وستوک:

یکی از شهرهای مهم کشور روسیه را که می توان در بخش شرقی این کشور پیدا کرد، ولادی وستوک می باشد که اگر بخواهیم دقیق تر بیان کنیم، در جنوب شرقی روسیه و در خلیج گلدن هورن قرار دارد و به عنوان بندر اصلی کشور روسیه در اقیانوس آرام محسوب می شود. می توان گفت این شهر در نزدیکی مرز روسیه و چین قرار دارد. زمانی این شهر از سوی هر دو کشور روسیه و چین مورد استفاده واقع می شد، اما از سال 1860 تحت حکومت روسیه قرار گرفت.

Russia tour

تور روسیه و جاذبه های گردشگری مسکو

در بخش قبلی با مسکو به طور مختصر آشنا شدیم، اما این شهر مهم سیاسی دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیبایی می باشد. از مهمترین آنها که در تور روسیه باید دیدن کنید می توان به این موارد اشاره کرد؛ میدان سرخ یا کلیسای واسیلی که مقبره لنین در آن قرار دارد و به دلیل سنگ فرش سرخ رنگ و سازه ها و مناره های رنگارنگ آن بسیار معروف و مورد توجه است.

از جاذبه هایی که می توانید همگی را در مرکز شهر مسکو علاوه بر میدان سرخ مشاهده کنید، می توان به کاخ کرملین، مجسمه مارشال ژوکوف، میدان سوارکاری، اصطبل اسب های سلطنتی و … اشاره کرد. شاید باور این قضیه سخت باشد اما متروهای مسکو جز زیباترین متروهای دنیا می باشند و به عنوان جاذبه گردشگری شناخته می شوند. موزه پوشکین و موزه جنگ در پارک پیروزی، تئاتر بولشوی و آسمان نمای مسکو، بلندای تپه گنجشک ها، کلیسای عیسی منجی، مسجد تاریخی مسکو یا مسجد محمدیه بخشی از مناطق و اماکن دیدنی مسکو می باشند.

تور روسیه و جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

در تور روسیه حتما از شهر سن پترزبورگ و جاذبه های گردشگری آن خاطره ای خوش در ذهن شما پدید خواهد آمد. در سفر به روسیه و شهر سن پترزبورگ حتما از موزه ها و بناهای تاریخی این شهر دیدن کنید. مخصوصا موزه اِرمیتاژ که در اصل یک کاخ زمستانی و مقعر اصلی تزار روسیه بوده است که امروزه بزرگترین موزه هنری در روسیه محسوب می شود و شما می توانید علاوه بر بازدید از این کاخ زیبا که به سبک باروک ساخته شده است، آثار هنری از زمان مصر باستان تا امروز را مشاهده کنید.

پارک کاترین، دروازه ناروا، دژ سنت میخائیل، مجسمه سِرِس و پاندورا که می توانید در قصر پیترهوف از آنها دیدن کنید، برخی از مکان های گردشگری سن پترزبورگ است.

Cheap tour of Russia

تور روسیه و جاذبه های گردشگری ولادی وستوک

در تور خود به کشور روسیه اگر قصد سفر به ولادی وستوک را دارید می توانید با قطار سراسری سیبری به ولادی وستوک به این شهر سفر کنید و بعد از سفر خود با قطار از بندر اسپورتیوانیا دیدن کنید. همچنین می توانید به اسوت لانسکایا یا پلوشاد بوریسوف رولاتسی بروید و از سواحل زیبای این منطقه دیدن کنید و چند ساعتی را در آرامش باشید.

نکات مهم در سفر به روسیه

تا به اینجا با جاذبه های گردشگری روسیه آشنا شدیم. اما زمانی که تصمیم گرفتید که بازدید از کشور روسیه بپردازید بهتر است نکاتی را قبل از سفر در نظر داشته باشید. حتما در مورد اعتبار ویزای خود به طوری که تا پایان مدت سفر شما معتبر باشد اطمینان حاصل کنید. محل اقامت خود را تعیین کنید و هتل مورد نظر خود را رزرو نمایید به طوری که در فصل های پر بازدید امکان رزرو مکان مناسب بسیار محدود می باشد. هزینه سفر خود را برآورد کرده تا با کمبود بودجه مواجه نشوید.

مدارکی که باید برای ویزا همراه خود داشته باشید پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، 2 قطعه عکس 3*4، فرم اطلاعات شخصی، دعوت‌نامه معتبرکه از طریق آژانس گردشگری تهیه میشود.

برای مشاهده سایر تور های پرطرفداراز جمله تور تایلند و یا تور گرجستان میتوانید به وبسایت ما مراجعه نمایید

تورهای لحظه آخری و ويژه

برای سفر خود به دنبال تور با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید؟ ما به شما پکیج های ویژه را معرفی خواهیم کرد

امتیاز :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1