تور چابهار

تور چابهار

آشنایی با تور چابهار

شهر چابهار یکی از زیباترین شهرهای کشور ایران می باشد. این شهر به دلیل دارا بودن اماکن گردشگری و طبیعی زیاد همه ساله شاهد خیل عظیمی از مسافران نوروزی می باشد. این شهر بندری به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و مناسب می تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد. در مقاله زیر به اماکن گردشگری و همچنین به بهترین زمان سفر با تور چابهار و هزینه های سفر به این شهر به طور مفصل می پردازیم. امیدواریم که این مقاله در سفر به چابهار یاری گر شما مسافران باشد.

سفر با تور چابهار

چابهار یکی از شهرهای جنوبی کشور ایران می باشد که همه ساله میزبان گردشگران زیادی از خارج و داخل کشور می باشد. این شهر جنوبی از لحاظ اقتصادی و گردشگری مورد توجه عموم مردم ایران قرار می گیرد. به این شهر لقب بهشت جنوب ایران داده شده است زیرا منابع طبیعی بسیاری در این شهر زیبا جای گرفته است. این شهر آب و هوای بسیار معتدل و بهاری دارد و به همین علت به چهار بهار معروف می باشد. شما می توانید با سفر تور چابهار لحظات به یادماندنی را در ذهن خود رقم بزنید. اگر شما گردشگران به دریا علاقه دارید این سفر برای شما می تواند بسیار مهیج و هیجان آور باشد. این شهر جنوبی دارای منابع طبیعی و اماکن تاریخی زیادی می باشد و همه ساله از سراسر نقاط کره خاکی گردشگران به این شهر جنوبی سفر می نمایند.

جاذبه های تور چابهار

اماکن دیدنی چابهار – تور چابهار

شهر چابهار اماکن گردشگری و تاریخی بسیاری دارد که باستان شناسان را از سایر نقاط کشور به سوی خود جذب می کند. در این قسمت از مقاله به شرح چند مکان تاریخی و گردشگری شهر چابهار می پردازیم تا شما در هنگام سفر به این شهر زیبا از این اماکن دیدن فرمایید.

اماکن دیدنی تور چابهار

کوه های مینیاتوری – تور چابهار

کوه های مینیاتوری در بخش ساحل کچو تا خلیج گواتر قرار گرفته اند. مردمان شهر چابهار به این بخش از شهر نام سیاره مریخ را نهاده اند زیرا آنها بدین باور هستند که این کوه های زیبا بسیار شبیه کوه های سیاره مریخ می باشد. تماشای این کوه های زیبا برای هر بیننده ای لذت بخش خواهد بود. شما گردشگران می توانید در این مکان زیبا عکس یادگاری بگیرید و این لحظات زیبا و لذت بخش را به ثبت برسانید. در میان بومیان شهر چابهار این کوه های زیبا به کوه های مریخی نیز مشهور می باشند.

تالاب لیپار – تور چابهار

یکی دیگر از شگفتی های شهر چابهار وجود تالاب بزرگی به نام تالاب لیپار در شرق این شهر می باشد. این تالاب پر آب در روستای رمین واقع شده است. همه ساله گردشگران زیادی برای تماشای این تالاب زیبا به سوی این روستا روانه می شوند. این تالاب دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد و هر بیننده ای را به وجد می آورد. وجود پرندگانی چون چنگر، فلامینگو، طاووس و عقاب دشتی زیبایی این تالاب را دو چندان می کند. زمانی که ارتفاع آب در این تالاب بالا باشد می توانید سوار قایق موتوری شوید و داخل این تالاب را مشاهده نمایید.

Chabahar tourist attractions

اماکن طبیعی چابهار

غارهای بان مسیتی – تور چابهار

این مکان زیبا در 5 کیلومتری شمال باختری روستای تیس واقع شده است. این غار زیبا، باستان شناسان زیادی را از اکثر نقاط ایران به سوی خود جذب کرده است و غارنوردان بسیاری از نقاط این غار را مورد شناسایی قرار داده اند. این غار زیبا تلفیقی از  2 غار مصنوعی و طبیعی می باشد که زیبایی این غار را دو چندان می کند. تراشکاران قسمت های داخلی غار را تراشکاری نموده اند تا اینکه بازدید از این محل برای گردشگران به راحتی صورت پذیرد. در داخل این غار یک آرامگاه بنا شده است که اطراف این آرامگاه کتیبه ها و نقش و نگارهای زیبا وجود دارد. اطراف این آرامگاه گچبری های بسیار زیبا مشاهده می شود که نقش هایی بسیار ریز و لطیفی بر روی آنها کنده کاری شده است.

گل افشان – تور چابهار

یکی دیگر از اماکن دیدنی این شهر زیبا کوه گل افشان می باشد. این کوه ارتفاعی نزدیک به 100 متر دارد که اگر از این کوه بالا بروید چاله ای از گل را با قطر یک متر مشاهده می نمایید. ویژگی این چاله در این است که در فواصل زمانی صدایی خاص شبیه به ترکیدن حباب از این چاله ها به گوش می رسد و به همراه این صدا گل نیز به اطراف این چاله پرتاب می شود. اگر در فصول گرم سال به این منطقه سفر نمایید کوه های دیگری نیز در این منطقه مشاهده خواهید کرد گویا این کوه ها نیز زمانی گل افشان بوده اند.

منطقه حفاظت شده گاندو – تور چابهار

اگر اهل حیات وحش هستید به شدت توصیه می شود که از این مکان زیبا و حیرت آور بازدید کنید. شما علاقه مندان می توانید تنها تمساح ایرانی که گاندو نامگذاری شده است را در این منطقه حفاظت شده مشاهده نمایید. البته در این مکان بکر به غیر از تمساح حیواناتی مانند سیاهگوش، سنجاب، شغال و روباه نیز قابل مشاهده هستند. از وسط این منطقه حفاظت شده رودخانه باهوکلات عبور می کند که این رودخانه حیات دوباره ای به این سرزمین های خشک و پهناور هدیه می دهد. این رودخانه به دریای عمان منتهی می شود. شما می توانید در این منطقه حفاظت شده قدم بزنید و از دیدن حیوانات و طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به چابهار

زمان سفر با تور چابهار می تواند با توجه به هدف های مسافرتی شما متفاوت باشد. این شهر همه ساله در ایام نوروز مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کند. البته تعداد مسافران در فصول پاییز و زمستان نیز زیاد می باشد ولی با رسیدن فصل تابستان به علت گرمی هوا و شرجی بودن هوا این شهر خلوت می شود و تعداد مسافران در این سه فصل سال به کمترین مقدار خود می رسد. اما باید توجه کرد که در 3 ماه فصل تابستان جشنواره های تابستانی متفاوت و جذابی در این شهر بندری برگزار می گردد که بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب می نماید.

زمان شروع این جشنواره تابستانی همزمان با شروع وزش بادهای موسمی می باشد. این جشنواره دارای برنامه های متنوعی از قبیل اسب سواری، نمایشگاه های غذای محلی و صنایع دستی و اجرای موسیقی زنده می باشد. بیشتر اماکن دیدنی شهر چابهار در هر فصلی از سال زیبایی های به خصوص خود را دارد و این شهر همه ساله توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب می نماید.

آب و هوای شهر چابهار – تور چابهار

شهر چابهار از معدود شهرهای ایران می باشد که آب و هوای آن در همه فصل های سال معتدل می باشد، این شهر به عنوان خنک ترین شهر بندری جنوب کشور برگزیده شده است زیرا دمای هوا در این شهر هیچگاه به بالای 31 درجه نمی رسد. آب و هوای معتدل این شهر باعث شده است که همه ساله مسافران زیادی در فصول مختلف سال برای بازدید از این شهر به سمت جنوب کشور روانه شوند. آب و هوای این شهر در فصل تابستان رو به گرمی می نهد و هوای این شهر در فصل تابستان شرجی می شود که باعث می شود در این فصل تعداد مسافران کاهش یابد ولی میانگین دما در دیگر فصول سال بین 15 تا 22 درجه سانتی گراد می باشد که این دما برای بسیاری از گردشگران بسیار مطلوب می باشد.

هزینه سفر با تور چابهار

هزینه سفر به چابهار با توجه به شرایط می تواند متفاوت باشد. هزینه سفر شما با توجه به زمان سفر و همچنین نوع هتل و نوع بلیط هواپیمای شما می تواند قابل تغییر باشد که به طور متوسط عددی بین 1 تا 3 میلیون تومان برای سه تا چهار روز می تواند متغیر باشد . طبیعی است که اگر در عید نوروز به این شهر سفر کنید هزینه سفر شما افزایش خواهد یافت زیرا در این زمان تقاضا افزایش می باید و قیمت هتل ها و هواپیماها افزایش می یابد. شما می توانید با سفر در فصل تابستان در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. شما می توناید از طریق قطار یا هواپیما به این شهر سفر کنید که سفر با قطار به صرفه تر است ولی این کار بسیار زمان بر و خسته کننده می باشد

Chabahar tour cost

خرید بلیط هواپیما به چابهار

قیمت خرید بلیط به چابهار از شهرهای مختلف می تواند متفاوت باشد. برای اینکه هزینه بلیط شما به صرفه باشد می توانید بلیط چارتر و یا تور چابهار تهیه نمایید. برای تهیه بلیط می توانید از طریق این سایت اقدام نمایید تا از تخفیف های ما نیز بهره مند شوید.

برای مشاهده سایر تور های پرطرفداراز جمله تور بالی و یا تور سنگاپور میتوانید به وبسایت ما مراجعه نمایید

تورهای لحظه آخری و ويژه

برای سفر خود به دنبال تور با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید؟ ما به شما پکیج های ویژه را معرفی خواهیم کرد

امتیاز :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
به اشتراک بگذارید :


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1